Haberler

October 28, 2023

G2 vs BLG: 2023 Dünya Şampiyonası İsviçre Sahne Karşılaşması

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserEmir KayaLocaliser

2023 Dünya Şampiyonası İsviçre Aşaması'nın son turunda karşı karşıya gelen G2 ve BLG için bu, bir ölüm kalım anıdır. Bir sonraki aşamaya kim geçecek? Hadi parçalayalım.

G2 vs BLG: 2023 Dünya Şampiyonası İsviçre Sahne Karşılaşması

Genel Bakış

G2 ve BLG, Eleme Aşamasında yer almak için İsviçre Aşamasının son Bo3 serisinde yarışacak. Her iki takım da güçlü bir başlangıç ​​yapmalarına rağmen, belirleyici seride bazı zayıflıklar gösterdiler.

G2'nin Zorlukları

G2'nin taslak hazırlıklarıyla ilgili bazı sorunları var gibi görünüyor. NRG ve Gen.G'ye karşı oynadıkları seride oyunu yavaşlatmak ve doğru güç artışlarını beklemekte zorlandılar. NRG daha güçlü ve daha proaktif olduğunu kanıtlarken Gen.G de zorluklarla karşılaştı. G2'nin BLG'ye karşı seriye girerken bu sorunları çözmesi gerekiyor.

BLG'nin Performansı

BLG, T1'e karşı iyi bir performans sergiledi ancak Kore takımını yenmede yetersiz kaldı. Tahm Kench seçimine hazırlıksız yakalandılar ve ikinci oyunda uyum sağlayamadılar. Ek olarak, kritik takım savaşlarında aşırı genişleme ve koordinasyon eksikliği gibi bazı durumlar da vardı.

Temel Faktörler

Karşılaşmanın sonucu büyük ölçüde takım kompozisyonlarına bağlı olacaktır. BLG'nin meta okuması sağlam ve T1'e karşı deneyimlerinden ders alabilirler. Öte yandan G2'nin daha proaktif olması ve oyunun erken safhalarında kazanmanın yollarını bulması gerekiyor. Alt koridordaki eşleşme Hans Sama ve Mikyx için çok önemli olacak.

Tahmin

Taraf seçiminin önemi nedeniyle sonucu tahmin etmek zordur. Ancak her iki tarafın da 2-1 galibiyet alacağı yakın bir seri bekliyorum. BLG genel olarak daha iyi draftlarından dolayı ufak bir avantaja sahip olabilir.

Tahmin: G2 1 – 2 BLG

En son haberler

VALORANT Oyununuzu Komik İşaretlerle Optimize Edin
2023-11-26

VALORANT Oyununuzu Komik İşaretlerle Optimize Edin

Haberler