Haberler

November 1, 2023

CS2 Sıralamalarındaki Değişiklikleri Anlamak: Liderlik Tablolarında Tırmanmaya Yönelik Bir Kılavuz

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserEmir KayaLocaliser

CS2, CS:GO'dan bazı önemli farklılıkları olan yeni bir sıralama sistemi sundu. Daha yüksek CS2 derecelerini hedefliyorsanız Rekabetçi maçlara dalmadan önce bu değişiklikleri anlamak çok önemlidir. Bu makale, Rekabetçi tırmanışınıza doğru yolda başlamanıza yardımcı olacak ipuçları, ipuçları ve püf noktaları sağlayacaktır.

CS2 Sıralamalarındaki Değişiklikleri Anlamak: Liderlik Tablolarında Tırmanmaya Yönelik Bir Kılavuz

CS2 Sıralamalarındaki Değişiklikler

Yeni CS2 sıralama sistemi CS:GO'ya kıyasla önemli değişiklikler getiriyor. En dikkat çekici değişiklik Silver, Gold Nova veya Global Elite gibi adlandırılmış katmanların kaldırılmasıdır. Bunun yerine CS2 artık şeffaf bir ELO sistemi kullanıyor; burada tek bir sayı, liderlik tablosunda yükselmek için kazandığınız toplam puanları temsil ediyor.

Bir diğer önemli değişiklik ise iki ayrı liderlik tablosunun sunulmasıdır: Rekabetçi ve Premier.

Rekabetçi CS2 Sıralamaları

Rekabetçi CS2 sıralamaları CS:GO'ya benzer şekilde çalışır. Belirli sayıda yerleştirme oyununu tamamladıktan sonra sıralamanıza göre maçlara yerleştirileceksiniz. Ancak önceden farklı olarak Rekabetçi CS2'deki sıralamanız artık tüm haritalar için genel bir sıralama değil. Bunun yerine oynadığınız her harita için ayrı bir sıralamanız olacak.

Bu CS2 Sıralamaları, her harita için ayrı lider tablolarıyla birlikte gelir. Nuke gibi belirli bir haritada uzmanlaşmaya zaman ayırdıysanız, derecenizi Rekabetçi CS2'deki Nuke lider tablosunda sergileyebilirsiniz.

Premier CS2 Sıralamaları

Premier CS2'de, CS:GO'dakine benzer şekilde oyununuz için genel bir sıralama elde etme seçeneğiniz vardır. Ancak Premier, CS2 Pro Oyuncularının profesyonel maçlarda kullandığı stratejilere benzeyen, haritalar için turnuva tarzı bir seçme/yasaklama sistemi sunuyor.

Premier CS2'de elde ettiğiniz sıralamaya CS Derecelendirmeniz denir. 10. Premier maçını kazandıktan sonra kilidi açılır ve artık CS:GO'daki gibi kademelere bölünmez. Bunun yerine CS2 artık 0 ELO ile 35000 ELO arasında değişen, 7 renge kategorize edilmiş bir ELO sistemi kullanıyor. Daha ayrıntılı bilgi için CS2 Sıralamalarınızın CS:GO ile nasıl karşılaştırıldığını anlamak için aşağıdaki tabloya bakın.

En son haberler

VALORANT Oyununuzu Komik İşaretlerle Optimize Edin
2023-11-26

VALORANT Oyununuzu Komik İşaretlerle Optimize Edin

Haberler